Ηχηρή παρουσία στο International fight club

Από την Syros Team…

Την Κυριακή 13-11-2016 διεξήχθη το International fight club μέρος δεύτερο στο Ολυμπιακό στάδιο Γαλατσίου . Η διοργάνωση ήταν από τη σχολή Fight club Γαλάτσι και το δήμο Γαλατσίου υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Kickboxing και πάνω από 600 αθλητές από όλοι την Ελλάδα αλλά και εξωτερικό συμμετείχαν στην διοργάνωση.

Ο Σύλλογός μας συμμετείχε με 7 αθλητές και αθλήτριες στα διάφορα στυλ του Kickboxing , από τους οποίους οι 5 ήταν πρωτοεμφανιζόμενοι . Η ιδιαιτερότητα του πρωταθλήματος ήταν ότι για πρώτη φορά ερασιτεχνική διοργάνωση έδινε χρηματικά έπαθλα 1000 ευρώ στους νικητές των 3 τουρνουά Α κατηγορίας που διοργάνωσε στα -71 -75 -81 κιλά στο στυλ του Κ-1.

Στην κατηγορία των -81 κιλα συμμετείχε ο αθλητής μας Μαργαρίτης Στεργιόπουλος, στο πρώτο του Τουρνουά σε αυτό το στυλ και κατηγορίας . Το επίπεδο όπως αναμενόταν ήταν πολύ υψηλό μιας και συμμετείχαν στην κατηγορία μας αθλητές οι οποίοι έχον αγωνιστεί σε παγκόσμια αναγνωρισμένα επαγγελματικά τουρνουα αλλά και άλλοι αθλητές κατοχοι ελληνικών επαγγελματικών τίτλων. Ο αθλητής μας αγωνίστηκε σε διάστημα 4 ωρών σε 4 αγώνες για να φτάσει στον τελικό της διοργάνωσης και ένα βήμα πριν το χρηματικό έπαθλο δυστυχώ στον τελικό δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα μιας και ήταν τραυματίας από το πρώτο παιχνίδι.

Οι αθλητές που συμμετείχαν ήτα Γιώργος Κακκανάς , Μιχάλης Χάλαρης, Μαργαρίτης Στεργιόπουλος , Μαργαριτα Γαδ , Κορινα Παραβαλου, Κατερινα Χουβαρτουδη και Δεσποινα Πρίντεζη

Το προπονητικο TEAM του συλλόγου έμεινε απόλυτα ευχαριστημένο. Ένα τελικό στο κύριως τουρνουα της διοργάνωσης ένα χρυσό και 5 ασημένια ο απολογισμός της ομάδας μας

Γραφείο τύπου Syros Team

Check Also

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (27/3)

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (27/3) Μπάσκετ 21:30 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βαλένθια, NOVASPORTSPRIME Ποδηλασία 15:15 Across …