Λάβα Εμπορείου-Α.Ο Σύρου 1-2 Live…

Δείτε online την εξέλιξη του αγώνα  από το γήπεδο των Φηρών και το μεγάλο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Λάβα Εμπορείου και Α.Ο Σύρου.

ΤΕΛΟΣΣΣ: ΛΑΒΑ ΕΜΠΟΡΕΙΟΥ-ΑΟ ΣΥΡΟΥ 1-2

97΄: Τελευταία λεπτά του αγώνα.Πιέζει η Λάβα τώρα για τη ισοφάριση

95΄: Τεράστια ευκαιρία από τον Μίρτσα για τον Α.Ο Σύρου

93΄: Γκολλλλλ 1-2 Παναγιώτης Ραμπαβίλαςςςςςςςςςςςς

91΄: Γκολλλλλ 1-1 Κάρολος Ρούσσοςςςςςςςςς

89΄: Πάντα στο 1-0 λίγο πριν συμπληρώσουμε 90 λεπτά αγώνα

87΄: Έχει ανοίξει το παιχνίδι. Πάνω κάτω η μπάλα τα τελευταία λεπτά.

84΄: Πάντα στο 1-0. Ο ΑΟ Σύρου έχει ανέβει και προσπαθεί για το γκολ της ισοφάρισης χωρίς όμως την μεγάλη ευκαιρία

81΄: Μεγάλη ευκαιρία για την Λάβα να τελειώσει το παιχνίδι με τον Παναγιωτίδη. Ο Συριανός έσωσε.

80΄: 1-0…

77΄: Προσπαθεί τα τελευταία λεπτά ο Α.Ο Σύρου να αντιδράσει. Πατάει καλύτερα μετά το γκολ που δέχτηκε από τον Ντεκίδη

75΄: Μεγάλη ευκαιρία από τον Κώτση. Η κεφαλιά του Ηλία Κώτση καταλήγει στην αγκαλιά του Ρόπα.

73΄: Στρατηγάκης το σουτ μπλοκάρει ο Συριανός

72΄: Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα. Ο Α.Ο Σύρου δεν δείχνει να μπορεί να αντιδράσει

70΄: Λάβα-Α.Ο.Σ 1-0…

65΄: Πάντα στο 1-0 με το γκολ του Ντεκίδη

63΄: Δεν μπορεί να προχωρήσει ο Δημήτρης Βαμβακούρης. Αποχωρεί και την θέση του θα πάρει ο Κώστας Συριανός. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα της Σύρου

61΄: Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Δημήτρης Βαμβακούρης καθώς τραυματίστηκε

60΄: Γκολλλλλλ η Λάβα Εμπορείου με κεφαλιά του Άρη Ντεκίδη

59΄: Δεύτερη αλλαγή για τον Α.Ο Σύρου. Ο Κάρολος Ρούσσος περνάει στην θέση του Σαμπάν Μουράι

56΄: Τέλος καλό όλα καλά. Σηκώθηκαν οι αθλητές των δυο ομάδων και συνεχίζουν…

55΄: Νέα σύγκρουση. Στον αγωνιστικό χώρο οι Σιγάλας και Κωτσαρής για τις δυο ομάδες

52΄: Η Λάβα έχει την υπεροχή. Ψύχραιμος ο Α.Ο Σύρου κρατάει ανέπαφη την εστία του μέχρι τώρα.

50΄: Ξεκίνησαν δυναμικά οι γηπεδούχοι και στο δεύτερο ημίχρονο.

47΄: 0-0…..

Στην θέση του Κολιούση στο 46΄ ο Σιγάλας. Στην θέση του Τσορτανίδη στο 46΄ ο Μαυράκης

Με δυο απώλειες (μια για κάθε ομάδα) θα ξεκινήσει το Β μέρος. Τσορτανίδης και Κολιούσης που συγκρούστηκαν στο κεφάλι, αντικαταστήθηκαν από τους προπονητές τους. Δεν εμπνέει κάτι ανησυχητικό η υγεία τους, με τους δυο αθλητές να περνούν εκτός αγωνιστικού χώρου και να τους τοποθετούνται ράμματα.

21.39: Ξεκίνησε το Β ημίζρονο

21.35: Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Λάβα Εμπορείου και Α.Ο Σύρου χωρίς τέρματα στο Α μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και τον Α.Ο Σύρου να κρατάει το μηδέν.

21.20: Τέλος Α ημιχρόνου. Στο 0-0 οι δυο ομάδες.

45΄: Σουτ του Άρη Ντεκίδη η μπάλα ψηλά άουτ

43΄: Διανύουμε τα τελευταία λεπτά του Α μέρους. Λάβα Εμπορείου-Α.Ο Σύρου πάντα στο 0-0

40΄: Συντηρητικά ο Α.Ο Σύρου που τον βολεύει και ο βαθμός της ισοπαλίας. Πολύ πιο επικίνδυνη η Λάβα Εμπορείου στα πρώτα 40 λεπτά με τον Δημήτρη Βαμβακούρη να έχει σώσει την εστία του σε 3 κλασικές ευκαιρίες.

38΄: Σουτ από τον Παναγιωτίδη, νέα σωτήρια επέμβαση από τον Βαμβακούρη. Απειλήθηκε ξανά ο Α.Ο Σύρου σε αυτή τη φάση.

36΄: Ισορρόπησε ο Α.Ο Σύρου τα τελευταία λεπτά

32΄: Πάντα στο 0-0 οι δυο ομάδες και ενώ συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του αγώνα

28΄: Ξεκίνησε πάλι το παιχνίδι. Η Λάβα συνεχίζει να πιέζει

27΄: Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς χτύπησε στο κεφάλι ο Τόλης Παπαδόπουλος

24΄: Πιέζει η Λάβα Εμπορείου

23΄: Μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Κολιούση. Σπουδαία επέμβαση από τον Δημήτρη Βαμβακούρη

20΄: Έχουν ανεβάσει την απόδοση τους οι γηπεδούχοι που πιέζουν

17΄: Λάθη  από Κωτσαρή και Αργυρό, διπλή σωτήρια επέμβαση από τον Βαμβακούρη. Μεγάλη στιγμή για την Λάβα Εμπορείου με τον Στρατηγάκη

16΄: Μοιρασμένο παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά

15΄: Πάντα στο 0-0. Περίπου 400 φίλαθλοι στο γήπεδο των Φηρών

11΄: Εκτέλεση φάουλ από τον Γατσέλο, καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Διώχνουν σε κόρνερ οι παίκτες του Α.Ο Σύρου

8΄: Πάντα στο 0-0 οι δυο ομάδες, με αρκετή κινητικότητα και για τις δυο

Την 18αδα του Α.Ο Σύρου συμπληρώνουν οι: Ρούσσος Κ.,Κουκούλης, Χούρος, Συριανός, Λούσας, Φωτεινιάς, Μαυράκης

Την 18αδα της Λάβας Εμπορείου συμπληρώνουν οι: Σπαρής, Σιγάλας, Τζούρος, Ξαγοράρης, Γιαννακόπουλος, Παραλίκης

5΄: Δυναμικά ξεκίνησαν και οι δυο ομάδες, ανοιχτό παιχνίδι στα πρώτα 5 λεπτά

Ο Α.Ο Σύρου ξεκίνησε με τους: Βαμβακούρης, Μαραγκός, Κωτσαρής, Αργυρός, Παπαδόπουλος,

Μανουδάκης, Κώτσης, Τζορντανίδης, Μουράι, Ραμπαβίλας, Μίρτσα

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τους: Ρόππας, Βλαβιανός, Βρενάγκρ, Κολιούσης, Κουκούλης, Γατσέλος,