90 λεπτά Φουάσης με τη Νέων στο 4-1 με Φινλανδία

Βασικός με καλή παρουσία και στα 90 λεπτά που αγωνίστηκε ο Συριανός ποδοσφαιριστής Αντώνης Φουάσης.

Θριαμβευτικά ολοκληρώθηκε ο δεύτερος αγώνας της Εθνικής Νέων στη φάση Elite του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, καθώς νίκησε 4-1 την Φινλανδία και μάλιστα πετυχαίνοντας όλα τα γκολ μέσα σε ένα ημίχρονο.

Συγκεκριμένα η ελληνική ομάδα κατάφερε να σκοράρει τέσσερις φορές από το 48’ έως και το 90’+1’, γεγονός που αποδεικνύει την πλήρη υπεροχή της έναντι των Σκανδιναβών, που είχαν καταφέρει να προηγηθούν στο 18’ με πέναλτι του Ερεμένκο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, η Ελλάδα ήταν ασταμάτητη! Με γκολ του Καμπέτση στο 48’ επανέφερε την ισορροπία στο σκορ. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 62’ , ο Παυλίδης έδωσε το προβάδισμα και το αποτέλεσμα της επικράτησης διαμορφώθηκε με τέρματα του Βρουσάι (88’) και εκ νέου του Καμπέτση (90’+1’).

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Ευαγγέλου, Λάμπρου, Λημνιός, Μπουζούκης (46’ Καμπέτσης), Βρουσάι, Ρέτσος, Νάτσος, Μιλόγεβιτς (33’ Μίγγος), Παυλίδης (78’ Μπαστιάνος), Φουάσης.

Φινλανδία: Κέτο, Άπο Μαένπα, Χάλμε, Πικαράινεν, Βερμάνεν, Λαπαλάινεν (83’ Κάλμαν), Ερεμένκο, Ατακάι (46’ Σοϊσάλο), Μίλο Μαένπα, Μοχάμεντ, Γλατιούπα (75’ Σαντάτ).