Ήττα του Πάγου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Την ήττα 2-1 από τον ΠΑΣ Τήνου στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων στην Ερμούπολη γνώρισε ο Α.Ο Πάγου. Η ομάδα του Γιώργου Φωτεινιά παρά το γεγονός ότι κατά διαστήματα είχε καλή παρουσία, ηττήθηκε 2-1 από τον ΠΑΣ Τήνου του Γιώργου Μάλλιου.

Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Γεωργιάδης με καρφωτή κεφαλιά. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ζαλώνης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Τήνου. Παρά το γεγονός ότι ο Πάγος μείωσε σε 2-1 αμέσως μετά την έναρξη της «επανάληψης» (στο 46΄ με τον Στιβακτάκη),η ομάδα της Σύρου δεν κατάφερε να σημειώσει άλλο γκολ με τον ΠΑΣ Τήνου να παίρνει σπουδαία νίκη.

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Δρόσος-Σαμοθράκης

Α.Ο Πάγου (Φωτεινιάς): Κάϊλας, Φραγκουδάκης, Αργυρός, Τρόκα, Μιχάλοβιτς,Σπανός, Σκορδίλης, Ρούσσος, Φελουτζής, Ευαγγελόπουλος, Περρής

Στιβακτάκης, Μακρυωνίτης, Συριανός, Βαρθαλίτης, Παπαφίγγος, Μαραγκός, Μπαλόπητας, Χατζηδάκης, Ρούσσος

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Κελαδίτης, Γιαννόπουλος, Κελαδίτης Κ, Αρμακόλας, Βίδος, Μουσάι, Πλυτάς, Διδάλης, Γεωργίαδης, Ζαλώνης, Αγγελής