«ΓΙΓΑΝΤΑΣ» Ο ΠΑΓΟΣ… «ΔΙΠΛΟ» ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΗΛΟ!

Τεράστια νίκη του Πάγου στη Μήλο για την 2η αγωνιστική του Α ομίλου, με την ομάδα του Ηλία Ξενικάκη

να επικρατεί 2-1 του Παμμηλιακού στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Η ομάδα μας ταξίδεψε στη Μήλο με στόχο τους πρώτους της βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και τα κατάφερε.

Ο Πάγος παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο ποδόσφαιρο επιβλήθηκε 2-1 εκτός έδρας του Παμμηλιακού και με το «καλημέρα» μπαίνει δυναμικά πλέον στην διεκδίκηση μιας εκ των τριών θέσεων που οδηγεί στη Β φάση του πρωταθλήματος.

Γιάννης Τζώρτζης και Λεονάρδος Πρίντεζης τα γκολ…

Ο Παμμηλιακός προηγήθηκε με γκολ του Κανακάρη στο 25ο λεπτό. Ο Πάγος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και 7 λεπτά αργότερα ο Γιάννης Τζώρτζης με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-1. Το γκολ της νίκης για την ομάδα μας σημείωσε ο Λεονάρδος Πρίντεζης στο 76ο λεπτό ύστερα από «καραμπόλα».

Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι τους με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν Σάντα και Ζαφείρας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πολύ καλή για μια ακόμη φορά η διαιτησία του κ. Ζαράνη.

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ-Α.Ο ΠΑΓΟΥ 1-2 (Κανακάρης 25΄, Τζώρτζης 32΄, Πρίντεζης Λεον. 76΄)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ Γ., ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ.

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ (Αϊβαλιώτης, Σοσόλη, Μαυρογιάννης (Μπεκοζάνη (85΄), Στεφανι, Σιδέρης, Νίνος (Μάλης 45΄), Κασπούτης, Κυρίτσης, Κανακάρης (Τσιριγωτάκης 59΄), Σάντα, Ατανάσοφ.

Α.Ο ΠΑΓΟΥ (Ξενικάκης): Λοϊσιος, Φωτεινιάς (Πρίντεζης Π 58΄), Σταμούλης, Τρόκα, Σούρλας (Μαραγκός 15΄), Πάπιτσης, Ζαφείρας, Τζώρτζης, Πρίντεζης Μ, Βάλβης (Χούρος 55΄), Πρίντεζης Λ.

Check Also

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα αγώνων (8-12/5)

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα αγώνων (8-12/5) Μετά τις διακοπές του Πάσχα, συνεχίζεται η αγωνιστική δραστηριότητα …