Κ12: Στην Ελλάς Σύρου το ντέρμπι της κατηγορίας σε παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες (Βίντεο)

Σε παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και είχε τον χαρακτήρα του ντέρμπι, η Ελλάς Σύρου επικράτησε 1-0 της Σύρου 2002 σε αγώνα που έγινε την Κυριακή στην Ερμούπολη. Ο αγώνας ήταν ανάμεσα στις δυο πρωτοπόρες ομάδες του Α ομίλου, με το παιχνίδι να κρίνεται από ένα ψηλοκρεμαστό σουτ του Ρούσσου στο δεύτερο ημίχρονο. Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος,  καθώς η Σύρος 2002 είχε πολύ καλή παρουσία και ευκαιρίες να σκοράρει, ενώ με τη νίκη αυτή η ομάδα του Γιάννη Δαφνά διατήρησε το αήττητο, φτάνοντας όλο και πιο κοντά στην πρώτη θέση που οδηγεί στο Final 4 της διοργάνωσης. Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Γιώργου Λουδάρου έδειξε πόσο «δουλεμένη» είναι και η ακαδημία Σύρος 2002 επέστρεψε πλέον στα επίσημα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κυκλάδων με στόχο μελλοντικά να πρωταγωνιστήσει.

Διαιτητές: Γρυπάρης-Ζουγανέλης

Α.Π Σύρος 2002 (Λουδάρος-Κάμπαξη): Σελαμάι, Μήτσκας, Ιντρίζι, Βαμβακούσης, Σελαμάι Φ, Ρούντας, Καβαλλάρης, Βαρθαλίτης, Λουδάρος

Πουλάκης, Παλαιολόγος, Ζαγάνας, Γεράρδης, Αρμακόλας

Ελλάς Σύρου (Δαφνάς): Νομικός, Θεοδωρακόπουλος, Ρούσσος, Βαμβακούσης Ε, Κάκαλης, Μαραγκός, Ρουσσουνέλος, Δοκιμάκης, Βαμβακούσης Ε

Μπουγιούρης, Τριαντόπουλος, Αρβανίτης, Μαυροκέφαλος, Μανώλης, Σίδερης, Παπαμάρκος, Σκορδίλης, Λυκιαρδόπουλος

Δείτε παρακάτω τις καλύτερες στιγμές του αγώνα.