Κ14: Πρωταθλητής Κυκλάδων στην Σύρο ο Πανθηραϊκός (Βίντεο)

Παίζοντας εντυπωσιακό ποδόσφαιρο, ο Πανθηραϊκός επικράτησε την Κυριακή 18/6 στον τελικό που έγινε στην Σύρο 7-1 του ΠΑΣ Νάξου και στέφθηκε δίκαια πρωταθλητής Κυκλάδων. Η ομάδα του κ. Τσοβάρα βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-1 με γκολ που σημείωσε ο Καστρήσιος στο 16΄. Άμεση ήταν η απάντηση για την ομάδα της Σαντορίνης, που ισοφάρισε 1-1 με γκολ του Δερζέντα στο 28΄. Τρία λεπτά αργότερα ο Καρτίμπελης έδωσε προβάδισμα στον Πανθηραϊκο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Σαντορίνης ήταν καταιγιστική. Στο 45΄  ο Αντιλάι έγραψε το 3-1. Στην συνέχεια δυο τέρματα σημείωσε ο Κουλουριώτης και ένα ο Φέγγης , με τον Καρτίμπελη να γράφει το 65΄ το τελικό 7-1.

Τον αγώνα σφύριξε ο διεθνής διαιτητής Στέφανος Κουμπαράκης με βοηθούς τους Καλόγερα και Ρούσσο (4ος ο Ζαράνης).

Πανθηραϊκός (Τσοβάρας): Μέτα , Κουλουριώτης, Αντιλάι, Μέσι, Δαρζέντας, Ανυφαντής, Παζαλος, Καρτίμπελης, Μουχάντρι Α, Μουχάντρι Κ, Φέγγη

Παπαδόπουλος, Μέσι, Φεγγης, Μαρουδης, Κοιλιακούδης, Αξαόπουλος, Παραπούρας, Tozaj, Ρούσσος

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Χωριανόπουλος, Σιδερής, Νανάς, Ορφανός Δ, Ορφανός Α, Ρότσι, Μάρκου, Μάκα, Κατσάνης, Καρούσης, Καστρήσιος

Μπουλαξής, Κιουλαφής, Γρατσίας, Κατσαρας, Βασιλάκης, Περιστεράκης, Κουτελιέρης, Μαυρίδης, Φακίνος

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Περισσότερα σε επόμενη ανάρτηση

Check Also

Το πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος Κ18

Το πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος Κ18 SEAJETS όπως αυτό προέκυψε μετά την σημερινή κλήρωση του …