Κ16: Ήττα των Κανονιέρηδων από την ανώτερη Α.Ε Μυκόνου (Βίντεο)

Δεν τα κατάφεραν οι Κανονιέρηδες την Τρίτη το απόγευμα, καθώς σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Α ομίλου του Κ16, ηττήθηκαν 4-0 από την ανώτερη Α.Ε Μυκόνου.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Μυκόνου να πιέζει και να πατάει καλύτερα στο γήπεδο, κάτι το οποίο φάνηκε στο 8ο λεπτό όταν έγινε το 0-1 με τον Κωτσέλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από μια πολύ καλή πάσα του Μπούσι μέσα στη μικρή περιοχή. Το 0-2 έγινε στο τέλος του 1ου ημιχρόνου με αυτογκόλ των αμυντικών της Συριανής ομάδας.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό με την ΑΕ Μυκόνου στο 55′ να κάνει το 0-3, όταν μετά από σουτ το Ζωγράφου που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι ο Ματάι υποδέχθηκε τη μπάλα και με πλασέ έγραψε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 75′ ο Ντρέου με πολύ όμορφο σουτ.

Η Συριανή ομάδα είχε δοκάρι στο 6ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με τον Δημοσθένη Φρέρη.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Α.Ε Μυκόνου έκανε το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα. Από την άλλη πλευρά οι Κανονιέρηδες έμειναν στις δυο νίκες.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Ζαράνη και Βαρθαλίτη

Κανονιέρηδες Σύρου (Τσούκος): Ευαγγελόπουλος, Ραουζαίος (77′ Γυπαρης), Τάνταλος, Ραουζαίος Α., Χατζαντώνης, Βακόνδιος, Βαμβακούσης (41′ Μητσκάς), Αθανασίου, Φρέρης (61′ Βλαχογιάννης), Μπουντούρης, Κουκουλογιάννης

ΑΕ Μυκόνου (Καρατζάς): Κίτσος, Χαλίλι (76′ Γκελάι), Ντρέου, Νίπολι (76′ Σκούρτι), Βετσάι, Χανιώτης, Μπούσι (64′ Ντούπης), Καράι (Ζντράβα), Ζωγράφος (64′ Κουσαθανάς), Γιαννόπουλος (51′ Ματάι), Κωτσέλης

Check Also

Κ14: Ήττα της Ελλάς Σύρου στη Μύκονο

Κ14: Ήττα της Ελλάς Σύρου στη Μύκονο Σε αγώνα που έγινε την Κυριακή στο γήπεδο …