ΛΥΤΡΩΣΗ ΜΕ ΜΑΝΟΥΔΑΚΗ (ΦΩΤΟ)

Το ανάποδο ψαλίδι γκολ του Κυριάκου Μανουδάκη στο 79ο λεπτό ήταν αυτό που χάρισε τη νίκη

στον Άγιαξ, στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΣ Νάξου για την 7η αγωνιστική της Β κατηγορίας. Ο Άγιαξ νίκησε 2-1 τη Ναξιώτικη ομάδα, έφτασε τους 13 βαθμούς και κρατάει γερά την 2η προνομιούχο θέση που οδηγεί στην Α κατηγορία.

Καλύτερη η Συριανή ομάδα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Ο ΠΑΣ Νάξου πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι του με γκολ του Κασουλάκης στο 10ο  λεπτό. Ο επιθετικός μονόλογος του Άγιαξ, καρποφόρησε στο 17΄ με τον Ορέστη Ζήκα να χρίζεται σκόρερ, (ύστερα από κεφαλιά γύρισμα του Κυριάκου Μανουδάκη)  και να φέρνει τις δυο ομάδες στα ίσα.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Γιώργου Ρούσσου είχε ξανά την υπεροχή, αλλά όσο ο χρόνος περνούσε το άγχος βάραινε τους παίκτες της ομάδας. Η λύτρωση ήρθε στο 75΄ με ωραίο γυριστό σουτ (ψαλίδι) του Κυριάκου Μανουδάκη.

Διαιτητές: Αγγέλου, Τσιριγώτης-Βαρθαλίτης

Για την ομάδα της Σύρου αγωνίστηκαν:

ΑΓΙΑΞ (Ρούσσος): Καμολίνος, Μαυράκης (Μήτσκας 60΄), Κόκκαλης, Ρούσσος Γ (Φωταινιάς Μ 78΄), Βαμβακούσης, Μανουδάκης, Χαλκιάς, Φωτεινιάς Γιώργος (Ζερβάκης 81΄), Καμπάνης, Ζήκα, Ρούσσος Γιάννης.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΔΩ

Check Also

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα αγώνων (8-12/5)

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα αγώνων (8-12/5) Μετά τις διακοπές του Πάσχα, συνεχίζεται η αγωνιστική δραστηριότητα …