Με «Βαθμό» επιστρέφει από τη Νάξο

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει από τη Νάξο ο Α.Ο Σύρου, που στο μεγάλο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανναξιακό. Στο Α μέρος η ομάδα της Νάξου πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει την σπουδαία φάση.  Στην «επανάληψη» ο Α.Ο Σύρου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του, είχε ευκαιρίες για γκολ με τις δυο ομάδες να μένουν στο «μηδέν» μέχρι το 82΄.

Σε εκείνο το σημείο, ο Πολυκρέτης που ήταν από τους κορυφαίους παίκτες του Πανναξιακού με μακρινό σουτ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Λίγα λεπτά αργότερα, μετά από στημένο του Μίρτσα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Βασιλάκη (ίσως να παρενέβη και κάποιος παίκτης) για το τελικό 1-1.

Δείτε το live του αγώνα ΕΔΩ

Μετά και το σημερινό αποτέλεσμα, ο Α.Ο Σύρου έφτασε τους 31 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Αντίθετα ο Πανναξιακός ανέβηκε στους 13 βαθμούς.