Ολοκλήρωσε με νίκη η Ελλάς-Τρόμαξε με Τόλη Λαλά (Βίντεο)

Με νίκη αποχαιρέτησε τους αγώνες μπαράζ ανόδου της Γ Εθνικής η Ελλάς Σύρου. Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου Αγίου Γεωργίου, ανεβαίνοντας στους 8 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα του ομίλου. Πλέον η ομάδα της Σύρου έχει ρεπό την τελευταία αγωνιστική, όπου και θα περιμένει να μάθει τα αποτελέσματα για να μάθει την τελική της κατάταξη.

Τα γκολ της Συριανής ομάδας σημείωσαν από πολύ νωρίς οι Παυλόπουλος και Περιάλης με την ομάδα της Χίου να μειώνει στις καθυστερήσεις του αγώνα. Άξιο αναφοράς είναι τα δυο πέναλτι που απέκρουσε ο Βαγγέλης Παπαδόπουλος.

Παυλόπουλος στο 2΄

Περιάλης στο 35΄

Γκιάλης

Ελλάς Σύρου: Παπαδόπουλος, Λαλάς, Κολλιάκος, Μαραγκός, Αργυρός, Μανουδάκης, Μπούνας, Μπακατσέλος, Παυλόπουλος, Σαββίδης, Περιάλης

Ο ποδοσφαιριστής της Ελλάς Σύρου Αποστόλης Λάλας λιποθύμησε στο 10′ λεπτό του αγώνα στις 17:10 μετά από μαρκάρισμα έμεινε αιμόφυρτος στο έδαφος για τουλάχιστον 10 λεπτά.