«ΠΕΝΤΑΣΦΑΙΡΟΣ» Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΣΤΗ ΧΙΟ

Με το ένα «πόδι» στην Γ Εθνική βρίσκεται από σήμερα ο Αιολικός που νίκησε 5-0 τον Ηρακλή Θυμιανών στη Χίο

για την 3η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ του 10ου ομίλου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Μυτιλήνης έφτασε τους 6 βαθμούς και προπορεύεται του ομίλου.
Το γρήγορο γκολ του Αιολικού από τον Μπαράκη έλυσε τα πόδια των φιλοξενουμένων που μετέτρεψαν το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο.
Στο 54ο λεπτό ο Μιχαλάκης έκανε το 2-0 για την ομάδα του Αιολικού. Λίγα λεπτά αργότερα ο Μιχαλάκης με πλασέ έκανε το 0-3.
Στο 64ο λεπτό ο Σεραφίγκος έκανε το 4-0 για την ομάδα της Μυτιλήνης. Ο Αιολικός δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 76ο λεπτό ο Συβρής έκανε το 5-0.
Διαιτητές: Γκάμαρης, Χριστοδούλου-Δανέζης (Αθηνών)

Ηρακλής Θυμιανών-Αιολικός 0-5

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σαββίδης, Ζαμπετάκης, Τσαγκάτος, Ζώης, Μπαλής, Τελλίδης, Κυδωνάκης, Καϊμάκης, Βασιλάκης, Γούτης, Μπολένα

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Γόμος, Μουτζούρης, Μπαράκης, Καπταγιάννης, Γκιάτα, Καδής, Διονυσάτος, Λαλάς, Μαλακός, Μιχαλάκης, Σεραφίγκος