ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΣΕ 45΄Ο ΖΩΝΑΣ-ΓΚΟΛ Ο ΠΕΡΙΑΛΗΣ!

Με νίκη ολοκλήρωσε τις φιλικές υποχρεώσεις του στο νησί της Κρήτης ο Πανθηραϊκός, αφού η ομάδα της

Σαντορίνης επικράτησε με σκορ 8-1, απέναντι στην πολύ αξιόλογη και νεανική ομάδα των Νέων Ε.Α.Ρ. Το πρώτο γκολ του με τη φανέλα του Πανθηραίκού σημείωσε ο «δικός μας» Γιώργος Περιάλης που είχε πολύ καλή παρουσία στα 70 λεπτά που αγωνίστηκε.

Ο Πανθηραϊκός κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ μετά από κοντινή προσπάθεια του Κουκούλη, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Ρουσάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα του Ρεθύμνου κατάφερε να μειώσει σε 2-1 λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, μετά από απευθείας συρτή εκτέλεση φάουλ.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κελίδης με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 3-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1. Το 5-1 σημείωσε με κοντινό πλασέ στην κίνηση ο Περιάλης. Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Ζώνας ο οποίος πέτυχε τρία διαδοχικά τέρματα και διαμόρφωσε έτσι το τελικό 8-1.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Κωνσταντόπουλος): Λυγνός(30′ Καλαμάτας(60′ Τσουκαλάς)), Παναγιωτίδης(55′ Παγώνης), Κουκούλης(75′ Ζάνι), Ρουσάκης( 75′ Σιγάλας), Βλαβιανός(46′ Σορώτος), Κρεμμύδας(46′ Κωνσταντίνου), Μηνδρινός(46′ Ζώνας), Λούκα(65′ Δρόσος), Περιάλης(70′ Ματσιώτας), Φύτρος(70′ Αρβανίτης), Ντεκίδης(46′ Κελίδης)

ΦΩΤΟ: Πανθηραϊκός Α.Ο

Check Also

Επίδομα παιδιού – ΟΠΕΚΑ: Θέμα χρόνου η πληρωμή της 6ης δόσης – Πότε θα δουν λεφτά οι δικαιούχοι

Επίδομα παιδιού – ΟΠΕΚΑ: Θέμα χρόνου η πληρωμή της 6ης δόσης – Πότε θα δουν …