Ήττες για τους Κανονιέρηδες στη Μύκονο

Με δυο ήττες σε Κ14 και Κ16 επέστρεψε από τη Μύκονο η ομάδα των Κανονιέρηδων….

Μια πολύ μεγάλη νίκη κατάφερε να πάρει η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 επί των Κανονιέρηδων Σύρου και πήρε τη πρόκριση στο Final 4.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης και κατάφεραν να σκοράρουν με τον Ρουστέμι στο 34ο λεπτό. Η ομάδα της Μυκόνου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 2ο ημίχρονο κάνοντας το 2-0 με σκόρερ τον Μπουτσάι αυτή τη φορά.

Ο Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να τερματίσει 1ος στον όμιλο με 24 βαθμούς και να πάρει τη πρόκριση στο F4 όπως και ο Αίαντας Σύρου ως καλύτερος 2ος με την ίδια βαθμολογική συγκομιδή. Οι Κανονιέρηδες Σύρου τελείωσαν τη σεζόν στη 3η θέση με 21 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Ι. και Ρούσσο Γ.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπεσίρι, Ρουστέμι, Σπαχίγια, Κατσικαλάκης, Κουτρούτσος, Κυριαζίδης, Δακτυλίδης, Μπάλα, Μπουτσάι, Παχατουρίδης, Ρουστέμι

Αγωνίστηκαν και οι: Προζάνι, Πετάι, Μιχάσι, Σεράνι, Παπαδημητρίου, Κουσαθανάς, Χριστούλης

Κανονιέρηδες Σύρου (Τσούκος): Βλάχος, Κουκούλας, Νομικός, Μακρυωνίτης, Μαραγκός, Καλλίγερος, Ρούσσος Α., Χάμζα, Καμπάνης, Νομικός Β., Ρούσσος Δ.,

Αγωνίστηκαν και οι: Μεντρί, Καραγιάννης

K14: Νίκη επί των Κανονιέρηδων Σύρου για τον Α.Ο. Μυκόνου 1 και τώρα… Final 4

Με νίκη τελείωσε τις υποχρεώσεις του η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου 1 καθώς επικράτησε της αντίστοιχης ομάδα των Κανονιέρηδων Σύρου με σκορ 2-1.

Οι Μυκονιάτες κατάφεραν να προηγηθούν στο 17′ με γκολ του Γιαννόπουλου και ο Χαλίλι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 33′. Το τελικό 2-1 έγινε στο 62′ με γκολ της Μακρυωνίτη.

Μετά από αυτό το ματς ο Α.Ο. Μυκόνου1 τερμάτισε στη 1η θέση με 31 βαθμούς ενώ οι Καονιέρηδες Σύρου στη 5η θέση του ομίλου με 10 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Ι. με βοηθούς τους κ.κ. Ρούσσο Γ. και Ζαράνη

Α.Ο. Μυκόνου (Καρατζάς): Κάτσος, Ντρέτσα, Προζάνι, Ντρέου, Νίπολλι, Χασκάι, Χαλίλι, Γκελάι, Ζωγράφος, Γιαννόπουλος, Κοτσέλης

Αγωνίστηκαν και οι: Παπακωνσταντίνου, Όντρι, Σκούρτι, Δημητριάδης, Κουσαθανάς, Παπαϊωάννης, Ζντράβα, Φιορεντίνος, Ντρέιτσα

Κανονιέρηδες Σύρου (Τσούκος): Ευαγγελόπουλος, Τσούκου, Ρηγούτσος, Βακόνδιος, Αθανασίου, Βακόνδιος, Φρέρης, Ραουζαίος, Μακρυωνίνης, Μπουντούρης, Καραγιάννη

Πηγή: sportcyclades.gr

Check Also

Τρίτη θέση στις Κυκλάδες για την Κ14 του Αίαντα Σύρου

Τρίτη θέση στις Κυκλάδες για την Κ14 του Αίαντα Σύρου Μετά από έναν συναρπαστικό Μικρό …