ΔΕΝ ΝΙΚΗΣΕ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ

Δεν κατάφερε να φύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης ο Πανναξιακός στο σημερινό παιχνίδι

με τον Διαγόρα Αγ. Παρασκευής, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 στο γήπεδο της Νάξου.

Ο Πανναξιακός προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με κοντινό σουτ του Κούτρου. Ο Διαγόρας έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ (πέναλτι) του Βαμβουλή στο 31ο λεπτό. Στο 38΄ η ομάδα της Λέσβου πήρε προβάδισμα με γκολ του Τριλιανού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανναξιακός με παίκτη περισσότερο (αποβολή Τριλιανού 48΄) μπόρεσε να σημειώσει το γκολ της ισοφάρισης στο 75΄ με τον Κούτρο.

Πλέον, τη Δευτέρα το απόγευμα ο Πανναξιακός θα αντιμετωπίσει τον Κανάρη στη Χίο σε παιχνίδι που ίσως κρίνει και την άνοδο στη Γ Εθνική.

Πανναξιακός: Τσουκαλάς, Καρελέμογλου, Κατσάνης, Χαμηλοθώρης(46’ Σέμε), Κοτσαρής, Παπανικολάου, Ευριπιώτης, Γαλάνης (84’ Καρούσης), Κούτρος, Κατσούδας, Ντάσιος (46’ Λύκα),

Διαγόρας: Βογιατζής, Μουτζούρης, Γκιάτα, Βαξεβάνης, Κουτσούρης, Παπαδόπουλος (85’ Κουτλής), Μαραγκός, Χατζηκυριάκος, Βλοσίδης, Τριλιανός, Βαμβουκλής, Πουλασιχίδης (78’ Νεζάι), Φιλιανός (48’ Σπάρταλης)