ΝΙΚΗ ΚΟΡΥΦΗΣ ΤΟΥ ΑΓΙΑΞ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!!

Νίκη που τον ανεβάζει στην 1η θέση του Α ομίλου του πρωταθλήματος νέων πήρε στη Μύκονο ο Άγιαξ.

Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου που έπαιξε για πρώτη φορά πλήρης στο φετινό πρωτάθλημα επικράτησε 2-1 της Άνω Μερά σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική. Όλα τα γκολ στο Β ημίχρονο σε ένα παιχνίδι όπου οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 κίτρινες κάρτες!!
Στο πρώτο μέρος και με ευνοϊκό τον άνεμο ο Άγιαξ είχε την υπεροχή με το μέρος του χωρίς όμως να μπορέσει να βρει τρόπο για το σκοράρισμα.
Στην επανάληψη ο Άγιαξ βρήκε τον τρόπο να καθαρίσει το παιχνίδι από νωρίς, καθώς δυο γκολ στα πρώτα 7 λεπτά έγραψαν το 2-0.
Στο 5ο λεπτό του Β μέρους ο Μαθιός Δεναξάς άνοιξε το σκορ για τον Αίαντα με κοντινό πλασέ και μετά από έξοχη ενέργεια του Παράβαλου. Δυο λεπτά αργότερα ο Καφτηράνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων βάζοντας πρόωρο τέλος στο παιχνίδι.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν απλά το γκολ της «τιμής».
Πολύ καλή η διαιτησία του κυρίου Λάμπρου Μενδρινού.

ΑΝΩ ΜΕΡΑ-ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ 0-1

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους:
ΑΓΙΑΞ (Νίκος Βουτσίνος): Πρίντεζης, Καραδήμας, Λαζαρίνος, Ψαρράς, Αργυρός, Βολτής, Μήτσικας, Παράβαλος, Κουκούλης, Καφτηράνης, Δεναξάς Μ.
Επίσης με την ομάδα μας αγωνίστηκαν και οι: Κοντογιάννης, Μαραγκός και Ρούσσος Νίκος.