Σούπερ εμφάνιση και επιβλητική νίκη στην Σαντορίνη ο Α.Ο Σύρου

Σούπερ εμφάνιση και επιβλητική νίκη στην Σαντορίνη ο Α.Ο Σύρου…

Το καθήκον του ο Α.Ο Σύρου που συνέχησε το αήττητο στην Σαντορίνη, στη νίκη του 4-1 επί του Πύργου.

Ο ΑΟ Σύρου ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο μέρος με τον Ραμπαβίλα στο 7′, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα το συγκρότημα του Αλέξη Κωνσταντόπουλου έφερε το ματς στα ίσα με τον Κελίδη.

Του: Άλεξ Γεωργαντά

Οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-1 στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι Συριανοί όπως και στο πρώτο μέρος βρήκαν γρήγορο γκολ. Στο 48′ ο Κουκούλης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΑΟΣ με 1-2, ενώ το 1-3 έκανε ο Αργυρός με ωραίο σουτ στο 74′.

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Κουκούλης με κεφαλιά στο 81′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Ο ΑΟ Πύργου ολοκλήρωσε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω δεύτερης κίτρινης-κόκκινης του Σόλωνα Φύτρου, ενώ στην ίδια φάση αποβλήθηκε και ο κ. Κωνσταντόπουλος για διαμαρτυρίες στον κ. Παντελάκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Παντελάκης, με βοηθούς τους Ελευθεριάδη και Ρούσσο

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ Πύργου (Κωνσταντόπουλος): Καλαμάτας, Βρενάγκρ (81′ Γκάτσος), Πάγια, Νομικός Β., Νομικός Γ (87′ Ξαγοράρης)., Βουλγαράκης (45′ Φύτρος Σαμ), Λύκος, Κελίδης, Φύτρος, Σαγάνης, Πολυκρέτης

ΑΟ Σύρου (Ρούσος): Αναστασόπουλος, Σαμανίδης, Φιλίππου, Μαραγκός, Αργυρός, Βαμβακούσης (45′ Οικονομόπουλος), Ζουμπουνέλης (84′ Φραγκιάς), Γολιδόπουλος, Κουκούλης, Ραμπαβίλας (75′ Μουλίδης), Νταβαρίνος