Σούπερ εμφάνιση και επιβλητική νίκη στην Σαντορίνη ο Α.Ο Σύρου

Σούπερ εμφάνιση και επιβλητική νίκη στην Σαντορίνη ο Α.Ο Σύρου…

Το καθήκον του ο Α.Ο Σύρου που συνέχησε το αήττητο στην Σαντορίνη, στη νίκη του 4-1 επί του Πύργου.

Ο ΑΟ Σύρου ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο μέρος με τον Ραμπαβίλα στο 7′, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα το συγκρότημα του Αλέξη Κωνσταντόπουλου έφερε το ματς στα ίσα με τον Κελίδη.

Του: Άλεξ Γεωργαντά

Οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-1 στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι Συριανοί όπως και στο πρώτο μέρος βρήκαν γρήγορο γκολ. Στο 48′ ο Κουκούλης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΑΟΣ με 1-2, ενώ το 1-3 έκανε ο Αργυρός με ωραίο σουτ στο 74′.

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Κουκούλης με κεφαλιά στο 81′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Ο ΑΟ Πύργου ολοκλήρωσε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω δεύτερης κίτρινης-κόκκινης του Σόλωνα Φύτρου, ενώ στην ίδια φάση αποβλήθηκε και ο κ. Κωνσταντόπουλος για διαμαρτυρίες στον κ. Παντελάκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Παντελάκης, με βοηθούς τους Ελευθεριάδη και Ρούσσο

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ Πύργου (Κωνσταντόπουλος): Καλαμάτας, Βρενάγκρ (81′ Γκάτσος), Πάγια, Νομικός Β., Νομικός Γ (87′ Ξαγοράρης)., Βουλγαράκης (45′ Φύτρος Σαμ), Λύκος, Κελίδης, Φύτρος, Σαγάνης, Πολυκρέτης

ΑΟ Σύρου (Ρούσος): Αναστασόπουλος, Σαμανίδης, Φιλίππου, Μαραγκός, Αργυρός, Βαμβακούσης (45′ Οικονομόπουλος), Ζουμπουνέλης (84′ Φραγκιάς), Γολιδόπουλος, Κουκούλης, Ραμπαβίλας (75′ Μουλίδης), Νταβαρίνος

Check Also

Τρίτη θέση στις Κυκλάδες για την Κ14 του Αίαντα Σύρου

Τρίτη θέση στις Κυκλάδες για την Κ14 του Αίαντα Σύρου Μετά από έναν συναρπαστικό Μικρό …