ΤΟΝ «ΔΙΕΣΥΡΕ» ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Τεράστιος Α.Ο Σύρου διέσυρε τον Πανθηραϊκό στην παράταση και πέρασε πανάξια στον τελικό….

Στο μεγαλύτερο «ραντεβού» της φετινής χρονιάς ο Α.Ο.Σ δήλωσε παρών, «σκόρπισε» 5-2 τον φαβορί της διοργάνωσης Πανθηραϊκό και πήρε πανηγυρική πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος.
Μεγάλα ψυχικά αποθέματα από τα «λιοντάρια» του Μάκη Βαρθαλίτη, που γύρισαν δυο φορές από το εις βάρος τους σκορ παίρνοντας την πρόκριση.
2 γκολ ο Αντώνης Μπαλόπιτας, 1 ο Τερόλης και «μαχαιριά» από τον Ραμπαβίλα στο 100ο λεπτό…
Στο πρώτο ημίχρονο έγινε πολύ μεγάλο παιχνίδι με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-2. Η αρχή έγινε στο 6ο λεπτό, όταν ο Ζώνας έδωσε προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους.
Στο 17΄ ήρθε η απάντηση για την ομάδα μας με τον Αντώνη Μπαλόπιτα να γράφει το 1-1. Στο 30ο λεπτό ο Ζόνας έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα της Σαντορίνης με κοντινό πλασέ για το 2-1. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ήρθε η απάντηση. Ο Τερόλης με καρφωτή κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα 2-2 (36΄).
Στο δεύτερο μέρος, οι ομάδες πιο προσεκτικές στην άμυνα έκλεισαν τους διαδρόμους, με το παιχνίδι να ολοκληρώνετε στο 2-2 και να οδηγείτε στην παράταση.
Στο 10ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου (100΄)της παράτασης, ο Παναγιώτης Ραμπαβίλας με δυνατό σουτ έγραψε το 2-3, ενώ με την έναρξη του Β μέρους της παράτασης ο Μπαλόπιτας «κάρφωσε» τον Πανθηραϊκό για το 4-2. Το κερασάκι στην «τούρτα» μπήκε στο 120 από τον Σαμπάν Μουράι.
Πλέον η ομάδα της Σύρου θα περιμένει να μάθει το βράδυ τον αντίπαλο της στα ημιτελικά, όπου θα προκύψει από το νικητή της αναμέτρησης Α.Ο Μυκόνου-Πανναξιακός.

Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑΞΟΥ 2-2, 2-5 Παράταση

Τετάρτη 22/04/15 10:00 ΜΑΡΑΓΚΟΣ Ν., ΡΟΥΣΣΟΣ Γ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α.

Πανθηραϊκός (Κωνσταντόπουλος): Ντράλο, Τζωρμπατζάκης, Παναγιωτίδης, Πέκα (105′ Κελίδης), Λούκα (50′ Παπασταθόπουλος), Φύτρος, Κωνσταντίνου, Μηνδρινός, Κοζανίδης, Ζώνας, Κωλέτσης.

ΑΟ Σύρου (Βαρθαλίτης): Συριανός, Μανουδάκης, Μαραγκός, Παπαδάκης, Τερόλη (91′ λ.τ Τσέχου), Μουράι, Καπλάνης (119′ Γκιουράι), Μπαλόπιτας, Ξυγκάκης, Ραμπαβίλας, Σαγκινέτος (115′ Κόκκαλης).

Check Also

Φιλικός αγώνας της Ελλάς με τον Πάγο

Φιλικός αγώνας της Ελλάς με τον Πάγο Φιλικός αγώνας ανάμεσα στην Ελλάς Σύρου και τον …