Διάκριση στα DRAGSTER από τον Μοτοσυκλετιστικό Σύλλογο Σύρου

Διάκριση στα DRAGSTER από τον Μοτοσυκλετιστικό Σύλλογο Σύρου…

Το δελτίο τύπου που εξέδωσε ο ΜΟ.ΣΥ.Σ αναφέρει:

Σε ακόμη μια διάκριση σε αγώνες ταχύτητας DRAGSTER συμμετείχε ο ΜΟ.ΣΥ.Σ με αθλητές του στον 4ο γύρο του πανελληνίου πρωταθλήματος dragster, που έλαβε χώρα στο Τυμπακι της Κρήτης το σαββατοκύριακο 23-24 Ιουνίου.

Συγκεκριμένα ο Δάσκος Σταθης κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Pro Street 2 με suzuki hayabusa 1340cc με χρόνο 9,507sec και ταχύτητα εξόδου 253km/h . Αξίζει να αναφέρουμε οτι αυτός ο χρόνος είναι η καλύτερη επίδοση που εχει πετύχει συριανός αθλητής στο μηχανοκίνητο αθλητισμό.

Ο Βούτσινος Ερρίκος κατέκτησε την 2η θεση στην κατηγορία Mini pro , με Suzuki fx με χρόνo 11.1 sec και ταχύτητα εξόδου 180km/h

Ο Γουτης Γιώργος δυστυχώς αποκλείστηκε στους ημιτελικούς της κατηγορίας mini pro , κατακτώντας την 4η θεση.

Μια επιβλητική συμετοχή για πρώτη φορά με γυναικεία παρουσία στο τιμόνι του συλλόγου ήταν αθλήτρια Ξαγοράρη Ειρήνη όπου κατέκτησε την 7η θέση στην κατηγορία Street 1 με ΚΤΜ Duke 690 με χρόνο13.5 sec και ταχύτητα εξόδου 160km/h , σε μία κατηγορία δύσκολη όπου οι περισσότερες μοτοσυκλέτες ήταν αρκετά ανταγωνιστικές λόγο μεγαλύτερου κυβισμού.

Ο Μο.Συ.Σ εύχεται σε όλους να συνεχίσουν να προσπαθούν για το καλύτερο , και να ανεβάζουν πάντα στο βάθρο την αρχόντισσα τών Κυκλάδων.

Check Also

Αγώνας επιβίωσης για τους αναβάτες του ΜΟ.ΣΥ Σύρου

Αγώνας επιβίωσης για τους αναβάτες του ΜΟΣΥΣ στο Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross στη Σπερχειάδα… Ο αγώνας …