Διατήρησε το αήττητο η Ελλάς που «σφράγισε» την 1η θέση

Την 5η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων πήρε σήμερα η Ελλάς, που επικράτησε 8-0 του Πάγου σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Α ομίλου.

Η Ελλάς με αρκετές αλλαγές στο βασικό της σχήμα σε σχέση με τα άλλα παιχνίδια, άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με γκολ του Τόλη Λαλά. Στο 18΄ ο Άγγελος Αργυρός έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην  ομάδα του Μιχάλη Βασάλου (απουσίασε ο Βουτσίνος για λόγους υγείας) με το 3-0 να διαμορφώνει ξανά ο Λαλάς στο 22΄.

Στο 32΄ ο Άγγελος Αργυρός σημείωσε και εκείνος με την σειρά του το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 4-0. Το 5-0 έγινε στο 35΄ από τον Βασίλη Μπούνα.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την Ελλάς να σημειώνει και 6ο τέρμα στο 53΄με τον Παυλόπουλο. Ο Μάρκος Πρίντεζης στο 58ο λεπτό έγραψε το 7-0, με τον Παναγιώτη Παυλόπουλο να σημειώνει το 8ο γκολ στο 72΄.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πάγου είχαν καλή παρουσία στο παιχνίδι. Ωστόσο η διαφορά δυναμικότητας με τους πολυδιαφημισμένους ποδοσφαιριστές της Ελλάς, που οι περισσότεροι έχουν έρθει από τα Εθνικά πρωταθλήματα ήταν εμφανή.

Διαιτητής: Βακόνδιος, βοηθοί: Καλόγερας-Δρόσος

Ελλάς-Πάγος 8-0

Ελλάς Σύρου (Βασάλος): Βαμβακούρης, Λαλάς, Κολλιάκος, Συριανός, Αργυρός, Μαραγκός, Μπούνας, Παράβαλος, Πρίντεζης, Μανουδάκης, Μουλίδης

Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Χούρος, Μπαλόπητας, Περιάλης, Στέλλας, Σαμανίδης, Ραμπαβίλας, Παυλόπουλος

Για την Ελλάς απουσίασαν οι Μπακατσέλος και Σαββίδης

Α.Ο Πάγου (Ζαχαρίου): Σαργανάκης, Καπετανάκης, Βουτσίνος, Τουντόσε, Καλλιακάτσος, Γρυπάρης, Σκορδίλης, Αρακάς, Φελουτζής, Ευαγγελόπουλος, Κενίνι

Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Πανής, Βαρθαλίτης, Πιτσικάλης

Δυσάρεστη στιγμή ο τραυματισμός του Φελουτζή σε μια φάση που αποχώρησε από τον αγώνα.

Δείτε παρακάτω το αυριανό πρόγραμμα του ομίλου και την βαθμολογία του πρωταθλήματος..

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Α.Π.Ο. ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ – Α.Ο. ΠΑΓΟΥ Σάββατο 16:30 ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΔΡΟΣΟΣ Γ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ) 8-0
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. – Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ Κυριακή 21/11/21 17:30 ΚΟΥΚΑ Α., ΨΑΡΙΑΝΟΣ Ε., ΓΛΥΝΟΣ Μ.