Πήγε με απουσίες, αλλά απέδρασε με το «διπλό» με ανατροπή στις καθυστερήσεις ο Αίαντας Σύρου (Φωτο)

Πέρασε και από τη Μύκονο και έκανε το 4 στα 4 ο Αίαντας…

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων πήρε ο Αίαντας Σύρου. Η ομάδα του Χρήστου Πελέκη, την Παρασκευή (7/12) το μεσημέρι επικράτησε εκτός έδρας 2-1 της Α.Ε Μυκόνου Β στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α ομίλου. Η Συριανή ομάδα ταξίδεψε με 8 απουσίες στο «νησί των ανέμων», βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 62΄, αλλά τα γκολ του Καραμολέγκου και Μπαλόπιτα (94΄) ήταν αυτά που της έδωσαν τη νίκη.

Στο 62΄ ο Κουτρούτσος άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Μυκόνου. Η ισοφάριση ήρθε γρήγορα για τον Αίαντα Σύρου μετά από κόρνερ του Νομικού  και κεφαλιά του Καραμολέγκου στο 72΄. Το νικητήριο τέρμα σημείωσε ο Αντώνης Μπαλόπιτας στις καθυστερήσεις του αγώνα (94΄) μετά από ωραίο δυνατό σουτ από τα πλάγια.

Με τη νίκη αυτή ο Αίαντας έφτασε τους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην πρώτη θέση μαζί με τον Α.Ο Πάγου που έχει όμως παιχνίδι περισσότερο.

Διαιτητής: Καλόγερας, Βοηθοί: Ρούσσος-Κοκτσίδης

Α.Ε Μυκόνου Β (Πούλος): Αγγελής, Μπάλα, Σπαχίγια (Ρουστέμι 65΄), Μπαιρακτάρι, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης (Μιχάσι 65΄) Παχατουρίδης (Τσόπελας 65΄), Ράγια, Δακτυλίδης (Drozkani 90΄), Μπουτσάι, Παπαθανασίου (Παπαδημητρίου 90΄)

Μιχάσι, Τσόπελας, Ρουστέμι, Σεράνι, Ρουστέμι Δ, Μπαϊράμι, Παπαδημητρίου, Πετάι, Drozkani

Αίαντας Σύρου (Πελέκης): Μώτος, Ψαρρός (Ρούσσος Ν 56΄), Σαμανίδης (Μιχάλοβιτς 40΄), Καραμολέγκος, Κολλιάκος, Μάιπας, Νομικός, Μπαλόπιτας, Καμπάνης (Συκουτρής 90΄), Ξαγοράρης, Καλλίγερος