Αλύγιστη η Ελλάς, πέρασε και από το Κρανίδι και ανέβηκε τρίτη (Φωτο-Βαθμολογία)

Αλύγιστη η Ελλάς, πέρασε και από το Κρανίδι (Φωτο-Βαθμολογία)

Μια από τις καλύτερες εμφανίσεις στης στο πρωτάθλημα έκανε η ομάδα του Παναγιώτη Χριστοφιλέα και επικράτησε 2-0 της Ερμιονίδας σε αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 29ης αγωνιστικής.

Ο Μελισσόπουλος στο 31 άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Σύρου, με τον Ζαφείρη να σημειώνει το 2-0 στο 61΄. Πλέον η ομάδα έφτασε τους 51 βαθμούς και κοιτάζει ακόμη και την τετράδα.

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Διλμπέρης): Κουζούνιας, Μαγκαφίνης, Μιγιένγκα, Τριμπόνιας (46’ λ.τ. Μεχμετάι), Ζεκιράι, Ντινόπουλος (77’ Ζάββος), Οικονομίκος, Σκρίντα, Κάλα, Ψύχας, Τάσιος.

ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ (Χριστοφιλέας): Παπαδόπουλος, Ζαφείρης, Συριανός, Μούντριχας (70’ Μπακατσέλος), Μπόσιο, Κασάπης (57’ Παυλόπουλος), Μηνάς, Μελισσόπουλος (80’ Ρούσσος), Οικονομόπουλος, Λαντίκας (46’ Πρεβεζιάνος), Ζάχι (57’ Παράβαλος).

Φωτο: Α.Ε Ερμιονίδα

Η επόμενη 29η αγωνιστική – Κυριακή 31/3

Ερμιονίδα – Ελλάς Σύρου 0-2

ΑΕ Μεσολογγίου – Παναργειακός (Σάββατο 30/3)

Αστέρας Βάρης – ΠΑΟ Βάρδας

ΑΕΡ Αφάντου – Πανελευσινιακός

ΑΕ Μυκόνου – Κόρινθος

Ιάλυσος – ΑΣ Ρόδος

Μαρκό – ΑΟ Πυλίου Κω

Εράνη Φιλιατρών – Θύελλα Ραφήνας

Βύζας Μεγάρων – Παναιγιάλειος

Η βαθμολογία (σε 28 αγώνες)

Παναργειακός 58 36–12

—————————————

Κόρινθος 57 43-21

Ελλάς Σύρου 51 51–26 (29 αγώνες)

Ρόδος 51 46–18

Θύελλα Ραφήνας 51 41-26

Αστέρας Βάρης 50 47-18

Παναιγιάλειος 45 45–34

Ιάλυσος 42 33-29

ΑΕ Μυκόνου 42 39–27

Μαρκό 41 34–31

–———————————-

ΑΕΡ Αφάντου 40 33–31

—————————————

ΠΑΟ Βάρδας 37 28–38

Πανελευσινιακός 34 29–51

ΑΟ Πυλίου Κω 32 29-37

Βύζας Μεγάρων 31 26–48

Εράνη Φιλιατρών 19 25-40

Ερμιονίδα 18 21–51 (29 αγώνες)

ΑΕ Μεσολογγίου 3 14–80

* Η Εράνη έχει μηδενισμό σε ισόπαλο ματς και ακόμα μείον τρεις βαθμούς

 

Στη Super League 2 θα ανέβουν από τη Γ’ Εθνική συνολικά 4 ομάδες, η πρώτη κάθε Ομίλου.

– Για τον υποβιβασμό (στα τοπικά πρωταθλήματα): Από τον 3ο Όμιλο (κι από τους υπόλοιπους) απευθείας οι ΕΠΤΑ τελευταίοι (από τη 12η ως και τη 18η θέση). Επιπλέον θα υποβιβασθούν άλλες δυο ομάδες ως εξής: Η ηττημένη από αγώνα μπαράζ μεταξύ των ομάδων που θα καταλάβουν την 11η θέση στον 1ο και 2ο όμιλο και η ηττημένη από αγώνα μπαράζ μεταξύ των ομάδων που θα καταλάβουν την 11η θέση στον 3ο και 4ο όμιλο. Οι πιο πάνω αγώνες μπαράζ θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα.

Check Also

Αθλητική εκπομπή «Στο VAR» (18.00-20.00) Live Audio

Αθλητική εκπομπή «Στο VAR» (18.00-20.00) Live Audio Σήμερα στις 18.00 άλλη μια αθλητική ραδιοφωνική εκπομπή …