Γύρισε από την Άνδρο με καλή εμφάνιση και «τρίποντο» ο Άγιαξ

Μπορεί να αγωνίζονταν για 30 λεπτά με 10 παίκτες, αλλά και να ταξίδεψε χωρίς 8 βασικούς ποδοσφαιριστές, ωστόσο ο Άγιαξ έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, νίκησε 3-0 τον Ανδριακό και πλέον σκέφτεται το τοπικό ντέρμπι με τον Πάγο. Η ομάδα του Χρήστου Πελέκη έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και πήρε τη νίκη με 2 γκολ του Μουλίδη και ένα του Ταμάμη.

Ο Αίαντας Σύρου άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με σουτ του Ταμάμη μεσά από την περιοχή. Στο 19΄ ο Μανώλης Μουλίδης με ωραίο δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 σημειώθηκε στο 70 μετά από συνδυασμό έξω από την περιοχή και σουτ του Μανώλη Μουλίδη, με τη μπάλα να πηγαίνει στο «παραθυράκι» του Παπουτσή.

Αξίζει να τονιστεί πως ο Άγιαξ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νίκος Σαγκινέτος στο 60΄.

Πλέον ο Αίαντας έχει 4 βαθμούς στον Α όμιλο της Β κατηγορίας και σε δέκα ημέρες θα κοντραριστεί με τον Πάγο στο τοπικό ντέρμπι της Σύρου.

Διαιτητές: Ζαράνης, Χουλιάρας-Ψαριανός

Ανδριακός: Παπουτσής, Παπαδόπουλος, Ρούτσι, Κουρέτα, Τηνιακός, Ζανάκης, Μήλας, Rethi, Ζαννάκης Γ, Γκουράι, Κουρέτα

18ΑΔΑ: Μπάβας, Τσάμης, Ψαριανός, Κρίτης, Βάκο, Σπύρο, Βολίκας

Άγιαξ Σύρου (Πελέκης):Ρουμελιώτης, Ρούσσος Ν, Ρούσσος Α, Συριανός Α, Καραμολέγκος, Ταμάμης (Κουντούρης 46΄), Σαμανίδης, Σαγκινέτος Μπ (Σελαμάι 75΄), Σαγκινέτος Ν, Ξαγοράρης, Μουλίδης