ΙΣΟΠΑΛΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ…

Η νίκη δεν ήρθε στη δύσκολη έδρα της Μήλου, αλλά ο Α.Ο.Σ πήρε τον πρώτο του βαθμό

στην 2η φάση των αγώνων της διεκδίκησης του πρωταθλήματος. Μετά από μοιρασμένο παιχνίδι, οι δυο ομάδες έμειναν στο μηδέν για την πρώτη αγωνιστική του Β ομίλου της διοργάνωσης.
Η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να αποδράσει με το «διπλό» από το Δημοτικό γήπεδο της Μήλου, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που τις δόθηκαν, ενώ θα μπορούσε και να ηττηθεί αν ο Σάντα στην κενή εστία σημάδευε καλύτερα.

Πλέον μετά την ολοκλήρωση της 1ης αγωνιστικής, ο Α.Ο Μυκόνου προπορεύετε του ομίλου με 3 βαθμούς, Α.Ο.Σ και Παμμηλιακός έχουν από 1 και η Άνω Μερά χωρίς βαθμό στο ξεκίνημα.

Α.Ο Σύρου (Βαρθαλίτης): Συριανός, Μανουδάκης (Σαγκινέτος 77΄), Παπαδάκης, Κόκκαλης, Μαραγκός, Μπαλόπιτας, Τερόλης, Τσέχου, Ξυγκάκης (Καπλάνης 90΄), Ραμπαβίλας, Ρομπέρτο.

Β Φάση – 2ος Ομιλος (Ανάδειξη Πρωταθλητή)

90΄: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

87΄: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αχμέτ. Με 10 παίκτες ο παμμηλιακός στο φινάλε.
87΄: Σώζει ο Μαραγκός όπως όπως στην πίεση που άσκησαν οι παίκτες του Παμμηλιακού.

86΄: Τελευταία λεπτά του αγώνα. Οι δυο ομάδες το ψάχνουν για το γκολ της νίκης

80΄: Οι δυο ομάδες παραμένουν χωρίς γκολ στο παιχνίδι τους και ενώ μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

77΄: Σαγκινέτος εντός…Μανουδάκης εκτός για τον Α.Ο.Σ. Ο Παμμηλιακός έχει κάνει είδη τις δυο πρώτες αλλαγές του

75΄: 0-0…

70΄: Παμμηλιακός-Α.Ο Σύρου 0-0

67΄: Σέντρα σουτ του Μπαλόπιτα η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του γκολκίπερ των γηπεδούχων

66΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Α.Ο.Σ. Σούτ από τον Ρομπέρτο Γκιουράι διώχνει σε κόρνερ ο Αιβαλιώτης.

65΄: Οι δυο ομάδες πάντα στο 0-0. Ο Α.Ο.Σ έχει ισορροπήσει το παιχνίδι μετά το δυνατό ξεκίνημα των γηπεδούχων στην αρχή της επανάληψης

60΄: Ωραίο σουτ του Σάντα διώχνει σε κόρνερ ο Συριανός

55΄: Ωραίο παιχνίδι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου καθώς έχει ρυθμό…

52΄: Σουτ του Σιδέρη η μπάλα μακριά πάνω από τα δοκάρια του Συριανού.

46΄: Τεράστια ευκαιρία για τον Παμμηλιακό. Ο Σάντα έφυγε μόνος στην αντεπίθεση, πέρασε το Συριανό και στην κενή εστία πλάσαρε άουτ.

16.45: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ-Α.Ο ΣΥΡΟΥ

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία. Παμμηλιακός-Α.Ο Σύρου 0-0…

42΄: Πάντα στο 0-0

37΄: Ο ισχυρός άνεμος στη Μήλο παρεμποδίζει και τις δυο ομάδες στο να κάνουν το παιχνίδι τους

35΄: Ο Παμμηλιακός έχει ανέβει το τελευταίο πεντάλεπτο, κρατάει μπάλα χωρίς όμως να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία μπροστά από τα καρέ του Συριανού.

27΄: Παμμηλιακός-Α.Ο Σύρου πάντα στο 0-0

18΄: Το παιχνίδι έχει αποκτήσει ρυθμό και ενώ διανύουμε το 18ο λεπτό της αναμέτρησης οι δυο ομάδες παραμένουν στο μηδέν.

13΄: Ο Α.Ο.Σ στέκετε πιο καλά στο ξεκίνημα του αγώνα και όσο περνάει ο χρόνος η ομάδα μας έχει επιβάλει τον ρυθμό της

7΄: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Παμμηλιακός-Α.Ο Σύρου 0-0…

4΄: Καλό σουτ του Ραμπαβίλα, διώχνουν σε κόρνερ οι αμυνόμενοι που πέρασε χωρίς δυσκολία για τους γηπεδούχους.

15.39: Το παιχνίδι ξεκίνησε…

15.30: Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγα λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι.

15.26: Η ομάδα μας θα ξεκινήσει με τους: Α.Ο Σύρου (Βαρθαλίτης): Συριανός, Μανουδάκης, Παπαδάκης, Κόκκαλης, Μαραγκός, Μπαλόπιτας, Τερόλης, Τσέχου, Ξυγκάκης, Ραμπαβίλας, Ρομπέρτο.

15.00: Ο αγώνας θα ξεκινήσει με μια μικρή καθυστέρηση καθώς η ομάδα της Σύρου έφτασε στο γήπεδο πριν από 20 λεπτά.