ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ 1-0

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα στο γήπεδο της Ερμούπολης από το Syros-Sports.gr. Ακούστε ζωντανά το παιχνίδι από

τον Αιγαίο FM σε συνεργασία με την ιστοσελίδα μας.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΔΩ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ-ΔΕΛΗΘΟΔΩΡΗΣ (ΑΘΗΝΩΝ)

ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ 1-0 (Σαγκινέτος 29΄)

ΤΕΛΟΣ!!!! Ο Άγιαξ πήρε τη νίκη 1-0 με γκολ του Σαγκινέτου από το πρώτο μέρος.

14.00: Δοκάρι για τον Άγιαξ με τον Μπαλόπιτα στο 90΄. Άτυχη στιγμή για την ομάδα μας να καθαρίσει την υπόθεση νίκη.
13.58: Ο Ηρακλής Θυμιανών μένει με δέκα παίκτες καθώς αποβάλετε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσαφάρας ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα στον Κώτση.

13.55: Στο 85ο λεπτό ο Ηρακλής έφτασε κοντά στην ισοφάριση. Η άμυνα του Άγιαξ ολιγώρησε και ο Ζαμπετάκης από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Συριανού.

13.53: Ένα λεπτό αργότερα ο Ηρακλής ολοκληρώνει τις αλλαγές του με την είσοδο του Μονιού στον αγωνιστικό χώρο.
13.52: Ο Κώστας Ζαμπετάκης περνάει στην θέση του Βασιλάκη στο 82ο λεπτό για την ομάδα των Θυμιανών.

13.45: Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του Β μέρους. Το παιχνίδι είναι μέτριο από πλευράς θεάματος. Ο Άγιαξ κρατάει εύκολα το 1-0…

13.39: Στο 70 λεπτό έχουμε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τους φιλοξενούμενους με την κεφαλιά του Μπαλή ύστερα από εκτέλεση φάουλ των παικτών του Ηρακλή.

13.36: Στο 66ο λεπτό έχουμε την δεύτερη αλλαγή για τον Άγιαξ. Στη θέση του Σαγκινέτου περνάει ο Βαμβακούσης.

13.32: Στο 62ο λεπτό έχουμε την δεύτερη καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή στο παιχνίδι, με το σουτ του Ζαμπετάκη να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Συριανού.

13.26: Έχουμε την πρώτη αλλαγή για την ομάδα του Γιώργου Ρούσσου. Ο Μπογκντάν περνάει στη θέση του Γιάννη Ρούσσου στο 57ο λεπτό.

13.22: Το σουτ του Ηλία Κώτση στο 52ο λεπτό πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Σαββίδη.

13.18: Ελέγχει το παιχνίδι στο χώρο της μεσαίας γραμμής ο Άγιαξ στα πρώτα 3 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

13.14: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

12.57: Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Άγιαξ να προηγείται 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαγκινέτου στο 29ο λεπτό.

12.47: 1-0 παραμένει το σκορ στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης.

12.39: ΓΚΟΛ: Ο Μπενίτο Σαγκινέτος ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας στο 29ο λεπτό.
12.37: Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Αφεντής αποχωρεί ο BOLENA μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο στο 28΄.

12.34: Σέντρα του Κάρολου Ρούσσου διώχνει ενστικτωδώς ο Σαββίδης στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα μέχρι τώρα στο 24ο λεπτό.

12.32: Ο Τελίδης αποχωρεί με αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού.

12.30: Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο εικοσάλεπτο με τις δυο ομάδες να είναι στο μηδέν. Πέντε κόρνερ έχει κερδίσει η Συριανή ομάδα…

12.21: Το σουτ του Βασιλάκη από τα 15 μέτρα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κώστα Συριανού στο 10ο λεπτό.

12.20: Ο Ηρακλής Θυμιανών έχει ισορροπήσει το παιχνίδι στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης.

12.16: Δυναμικά μπαίνει η ομάδα του Άγιαξ που στα πρώτα 3 λεπτά κέρδισε τρία κόρνερ τα οποία πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

12.10: Ξεκίνησε το παιχνίδι. Άγιαξ Σύρου-Ηρακλής Θυμιανών 0-0 στο 1ο λεπτό.

12.05: Ηλιόλουστος καιρός στο γήπεδο της Ερμούπολης. Ικανοποιητική και η παρουσία του κόσμου που έχει δώσει το παρών στο γήπεδο. Σε 2 λεπτά ξεκινάει ο αγώνας. Καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες.

11.50 Λίγα λεπτά απέμειναν για την έναρξη του αγώνα. Δείτε παρακάτω τις συνθέσεις των δυο ομάδων..