Ματσάρα με 8 γκολ στο ντέρμπι της Σύρου με νικήτρια την Βαλένθια (Βίντεο)

Φανταστικό παιχνίδι με νικητές του Κανονιέρηδες Σύρου έγινε στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων. Στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, οι Κανονιέρηδες επικράτησαν 5-3 του Άγιαξ σε παιχνίδι διαφήμιση για το Κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο.

Η ομάδα του Πάρη Βάλβη (απουσίασε ο Τσούκος λόγο ίωσης), προηγήθηκε 3-0 στις αρχές του Β ημιχρόνου με γκολ του Νομικού και Καμπάνη (2). Οι μικροί αθλητές του Παναγιώτη Ραμπαβίλα δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, σημείωσαν 2 τέρματα σε διάστημα 2 λεπτών (Αρώνης-Στεφάνου) βάζοντας «φωτιά» στο παιχνίδι. Ο Χάμζα που ήταν ο άνθρωπος του ματς, έδωσε ξανά προβάδισμα στην τυπικά γηπεδούχο ομάδα, με τον Καπέλα να μειώνει σε 4-3. Το τελικό 5-3 διαμορφώθηκε από τον Χάμζα στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής: Αγγέλου, βοηθοί: Ζαράνης-Γεωργάρας

Βαλένθια Σύρου (Βάλβης): Βλάχος, Κουκουλάς, Βακόνδιος, Γ, Βακόνδιος Δ, Μαραγκός, Νομικός, Καμπάνης, Ρούσσος, Μεντρί, Χάμζα, Μπουντούρης

Ραουζαίος, Φρέρης, Μήτσκας, Ρούσσος, Ρηγούτσος

Άγιαξ (Ραμπαβίλας): Καραμολέγκος, Καπέλλας, Δρόσος, Χαϊντίνι, Στεφάνου, Αρώνης, Βουτσίνος, Μιχάλοβιτς, Ρουσσουνέλος, Γκοτζάι, Καπέλλας Ρ

Καραδήμος, Ρουσσουνέλος, Τσιτσιούμης, Κοντός, Ρούσσος Α

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του αγώνα

Check Also

ΕΠΣ Κυκλάδων: Τα τελικά αποτελέσματα του Σαββάτου (18/5)

ΕΠΣ Κυκλάδων: Τα τελικά αποτελέσματα του Σαββάτου (18/5) Κ-18 SEAJETS – ΕΝΙΑΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική) …