ΝΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΟ!!!

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην Άνδρο πήρε ο Πάγος, καθώς επικράτησε

2-1 του Ανδριακού για την 3η αγωνιστική του Α ομίλου στα μπαράζ για την παραμονή στην μεγάλη κατηγορία. Η ομάδα της Σύρου είχε πάμπολλες ευκαιρίες στο παιχνίδι και θα μπορούσε να σημειώσει περισσότερα γκολ.
Τα γκολ του Πάγου σημείωσαν οι Χούρος στο 6ο και Ρούσσος Κάρολος στο 39ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να σημειώνουν το γκολ της τιμής 2 λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του αγώνα.
Με τη νίκη αυτή, η ομάδα μας έφτασε τους 7 βαθμούς και προπορεύετε του ομίλου. Ο Ανδριακός έμεινε στους 3 και πλέον η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη με νίκη κόντρα στον Άγιαξ την επόμενη αγωνιστική θα φτάσει ένα βήμα πριν από την παραμονή στην μεγάλη κατηγορία.
Ο Πάγος πλέον έχει ευνοϊκό πρόγραμμα, καθώς στα τρία εναπομείναντα παιχνίδια, εκτός από τον Άγιαξ έχει να αντιμετωπίσει και τους ΠΑΣ Τήνου και Ανδριακό εντός έδρας.
3η Αγωνιστική Α ομίλου (μπαράζ παραμονής)
Ανδριακός-Πάγος 1-2
Διαιτητές: Δεληγιάννης, Αρμακόλας-Νομικός

ΠΑΓΟΣ (Ξενικάκης): Αραγιάννης, Ζαφείρας, Ξένος, Σαμιωτάκης, Αναγνωστόπουλος, Ρούσσος Ν, Ρούσσος Κ, Ρούσσος Γ, Πρίντεζης, Χούρος, Βάλβης.
Στο δεύτερο μέρος για την ομάδα μας αγωνίστηκαν και οι Τρόκα, Δεσινιώτης και Μαραγκός.

Β Φάση – 1ος Ομιλος (παραμονή στην Α Κατηγορία)