ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ 2Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ (ΦΩΤΟ)

Το  τριήμερο 19-20-21/06/2015 ο όμιλος αντισφαίρισης Σύρου διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία

  το 2ο περιφερειακό πρωτάθλημα τένις για παιδιά 10-12-14-16-18 ετών ,  στα γήπεδα  του  Α.Κ.Δ.Ε.  Δημήτριος Βικέλας, με τη συνεργασία της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και  του Δήμου Σύρου-Ερμούπολης.

    Έλαβαν μέρος  γύρω  στα  80  παιδιά  από τα νησιά Κάλυμνο, Πάρο , Μύκονο και Σύρο, ενώ μεγάλη ήταν και η παρουσία των γονέων που ήρθαν να παρακολουθήσουν τα παιδιά τους να  αγωνίζονται .

    Ο πρόεδρος του ομίλου Κος ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ μίλησε με τα καλύτερα λόγια για το επίπεδο των παιδιών , ευχαρίστησε το Δήμο Σύρου-Ερμούπολης την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου ,τους γονείς και προπονητές που είναι πάντα κοντά στα παιδιά και το άθλημα, τους εργαζόμενους του Α.Κ.Δ.Ε. για την εξαίρετη συνεργασία, τον Κο ΚΑΜΠΑΝΗ από το super market του Φοίνικα για την χορηγία νερών  και φυσικά τους εκπροσώπους της περιφέρειας Κο  ΜΠΡΙΓΓΟ ΣΤΥΛΙΑΝΟ και του Δήμου μας  Κο ΠΡΙΝΤΕΖΗ  ΓΟΥΛΙΕΛΜΟ  και ΒΑΚΟΝΔΙΟ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟ , που μας έκαναν την τιμή να βρίσκονται κοντά μας και να κάνουν τις απονομές .

     Έμειναν όλοι ευχαριστημένοι μα και ενθουσιασμένοι από τη διοργάνωση  και ευχήθηκαν  στους ανθρώπους  του  Ο.Α. ΣΥΡΟΥ  , να επαναληφθεί  κάτι ανάλογο και στο μέλλον .

 

 Οι νικητές ανά κατηγορία  ήταν  :                                                          

 

  • Αγόρια 10 πορτοκαλί μπάλα :

 1ος  ΚΟΡΦΙΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( ΣΥΡΟΣ)

 2ος  ΚΑΣΣΙΩΤΗΣ ΜΑΝΟΣ ( ΣΥΡΟΣ)

 3ος  ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ ( ΣΥΡΟΣ)

 3ος  ΠΟΥΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΚΑΛΥΜΝΟΣ)

  • Κορίτσια 10 πορτοκαλί μπάλα:

1η    ΜΠΑΛΙΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ( ΠΑΡΟΣ)

2η     ΧΡΥΣΑ ΝΤΕΡΤΙΛΗ ( ΜΥΚΟΝΟΣ)

3η    ΣΚΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΑΚΩΒΙΝΑ ( ΜΥΚΟΝΟΣ)

3η    ΚΟΤΤΙΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ( ΠΑΡΟΣ)

 

  • Αγόρια – Κορίτσια 10 πράσινη μπάλα

1η    ΡΟΥΣΣΟΥ ΦΑΝΗ ( ΣΥΡΟΣ )

2η   ΜΑΛΤΖΗ ΗΛΕΚΤΡΑ  (ΠΑΡΟΣ)

3ος   ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ (ΚΑΛΥΜΝΟΣ)

  • Αγόρια – Κορίτσια 10-14 πράσινη μπάλα

1η  ΜΑΘΙΑΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ( ΣΥΡΟΣ)

2η  ΡΗΓΟΥΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ ( ΣΥΡΟΣ)

3η  ΝΙΚΑ ΕΛΕΝΗ ( ΣΥΡΟΣ)

3η  ΠΡΙΝΤΕΖΗ ΛΥΔΙΑΝΑ (ΣΥΡΟΣ)

  • Αγόρια 12

1ος ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ( ΣΥΡΟΣ)

2ος ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ(ΣΥΡΟΣ)

3ος ΚΑΜΠΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΣΥΡΟΣ)

3ος ΜΗΤΡΟΠΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ(ΜΥΚΟΝΟΣ)

  • Κορίτσια 12

1η  ΡΟΥΣΣΟΥ ΦΑΝΗ (ΣΥΡΟΣ)

2η  ΜΟΥΡΤΟΥ ΛΟΥΚΙΑ ( ΜΥΚΟΝΟΣ)

3η  ΔΑΚΤΥΛΙΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΜΥΚΟΝΟΣ)

  • Αγόρια 14

1ος ΚΟΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ(ΣΥΡΟΣ)

2ος ΧΑΤΖΗΣΜΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΣΥΡΟΣ)

3ος ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΣΗ(ΣΥΡΟΣ)

  • Αγόρια 16

1ος ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ (ΠΑΡΟΣ)

2ος ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ( ΣΥΡΟΣ)

3ος ΚΟΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ ( ΣΥΡΟΣ)

3ος ΣΑΒΡΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΣΥΡΟΣ)

  • Κορίτσια 16

1η ΝΟΜΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΣΥΡΟΣ)

2η ΚΑΤΣΟΥΔΑ ΑΣΠΑΣΙΑ(ΜΥΚΟΝΟΣ)

3η ΔΑΦΕΡΕΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΠΑΡΟΣ)

  • Διπλά Αγόρια –Κορίτσια 10-12

1οι  ΜΗΤΡΟΠΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΣΙΚΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΜΥΚΟΝΟΣ)

2οι  ΠΡΙΝΤΕΖΗ ΛΥΔΙΑΝΑ-ΡΗΓΟΥΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ(ΣΥΡΟΣ)

  • Διπλά Αγόρια-Κορίτσια 14-16

1οι  ΚΟΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ – ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΣΥΡΟΣ)

2οι  ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ- ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΛΟΥΚΑΣ (ΣΥΡΟΣ)

 

 Με εκτίμηση

 Για  Το  Δ.Σ.

 

                        Ο πρόεδρος                                               Η Γεν. Γραμματέας

              ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                     ΒΑΚΟΝΔΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

Check Also

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (14/7)

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (21/9)

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (21/9) Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων. Αναλυτικά: …