Home / ΒΟΛΛΕΥ / VOLLEY LEAGUE / Βόλεϊ Λιγκ-22η αγωνιστική: Ο MVP και η κορυφαία επτάδα

Βόλεϊ Λιγκ-22η αγωνιστική: Ο MVP και η κορυφαία επτάδα

Βόλεϊ Λιγκ-22η αγωνιστική: Ο MVP και η κορυφαία επτάδα

Ο κεντρικός του Ηρακλή Πετοσφαίρισης 2015 (πρώην παίκτης του Φοίνικα) Αλέξανδρος Χήρας αναδείχτηκε MVP Βίκος Cola της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2018-19.

Η DREAM TEAM 22HΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ VOLLEY LEAGUE 2018-19
MVP ΒΙKOΣ COLA: Αλέξανδρος Χήρας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
Πασαδόρος: Αλεξ Γιάκομπσεν (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Διαγώνιος: Αλεξάντερ Γκμίτροβιτς (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Ακραίοι: Αλέξανδρος Ράπτης (Παναθηναϊκός Α.Ο.), Δημήτρης Ριζόπουλος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Λίμπερο: Δημήτρης Ζήσης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
Κεντρικοί: Γιάννης Τακουρίδης (Π.Α.Ο.Κ.), Κάσσανδρος Στίγγας (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018-19
1η αγωνιστική: Ιβάν Μαρκέζ (Βενεζουέλα) (Π.Α.Ο.Κ.)
2η αγωνιστική: Αλέξανδρος Ράπτης (Ακραίος – Παναθηναϊκός Α.Ο.)
3η αγωνιστική: Μάκης Κανέλλος (κεντρικός – ΑΕΚ)
4η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδός – διαγώνιος – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Μαρίν Λέσκοφ (Μολδαβός πασαδόρος – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Άξελ Γιάκομπσεν (Δανός πασαδόρος – Παναθηναϊκός Α.Ο.)
7η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (Διαγώνιος – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
8η αγωνιστική: Φαρχάντ Σαλαφζούν (Ιρανός Πασαδόρος – Α.Ε.Κ.)
9η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αμπράο Ρουίζ Ντανιέλ (Βραζιλιάνος ακραίος – Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
10η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Κεντρικός – Παναθηναϊκός Α.Ο.)
11η αγωνιστική: Γρηγόρης Κοντοστάθης (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
12η αγωνιστική: Νιλς Κλαπβάικ (Ολλανδός διαγώνιος – Π.Α.Ο.Κ.)
13η αγωνιστική: Ντούσαν Λόπαρ (Σερβία, κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς) 
14η αγωνιστική: Γκάρετ Μουαγκουτούτια (ΗΠΑ, ακραίος, ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Πέταρ Τουράνιανιν (Σερβία, κεντρικός, Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
16η αγωνιστική: Γκλαντσόουν Mαγκαλάες Τζούνιορ (Βραζιλία, κεντρικός, Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
17η αγωνιστική: Tέιλορ Χαντ (Καναδάς, διαγώνιος, Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
18η αγωνιστική: Εβάντρο Ντίας Σόουζα (Βραζιλία, ακραίος, Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
19η αγωνιστική: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Βουλγαρία, διαγώνιος, Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Γιάννης Ρουμελιωτάκης (ακραίος – Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
21η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδός – διαγώνιος – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
22η αγωνιστική: Αλέξανδρος Χήρας (Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)

Check Also

Γιώργος Καντιώτης – Φάνια Πρίντεζη νικητές του τουρνουά Beachvolley μικτών ομάδων

Γιώργος Καντιώτης – Φάνια Πρίντεζη νικητές του τουρνουά Beachvolley μικτών ομάδων… Με την συμμετοχή δεκαπέντε …