Ξεκινάει προετοιμασία με όλα τα «όπλα» η Ελλάς

Ξεκινάει προετοιμασία με όλα τα «όπλα» η Ελλάς

Με όνειρα, φιλοδοξίες και με υψηλούς στόχους ο Α.Π.Ο Ελλάς Σύρου μπαίνει γήπεδο την Τετάρτη (25/8, 17.30). Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου κρατώντας τον βασικό περσινό της κορμό, αλλά και ενισχυμένη από τις φετινές προσθήκες, θα ξεκινήσει τον φετινό της «αγώνα» με στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Γ Εθνική.

Το ρόστερ της ομάδας

Τερματοφύλακες

Κώστας Συριανός, Δημήτρης Βαμβακούρης, Παναγιώτης Καπέλλας

Αμυντικοί

Δημήτρης Σαμανίδης, Κυριάκος Κολλιάκος, Άγγελος Αργυρός, Αντώνης Συριανός, Αντώνης Μαραγκός, Χάρης Παράβαλος

Μέσοι

Γιώργος Μπακατσέλος, Γιώργος Σαββίδης, Κυριάκος Μανουδάκης, Μανώλης Μουλίδης, Λευτέρης Μπάιλας, Γιάννης Χούρος, Σπύρος Μαιπας

 

Επιθετικοί

Βασίλης Μπούνας, Παναγιώτης Παυλόπουλος, Παναγιώτης Ραμπαβίλας, Τόλης Λαλάς, Μάρκος Πρίντεζης

Σε αυτό το ρόστερ της επόμενες ημέρες θα προστεθούν και 1-2 ακόμη ποδοσφαιριστές.

Στην προκήρυξη της Γ΄Εθνικής έγινε γνωστός και ο τρόπος με τον οποίο θα ανέβουν στην Γ΄Εθνική οι πρωταθλήτριες των Ενώσεων τη νέα περίοδο.

Οι πενήντα τρεις (53) Πρωταθλήτριες ομάδες των Ε.Π.Σ. και οι τρεις (3)
Δευτεραθλήτριες Ομάδες των ιδρυτριών Ενώσεων, δηλαδή συνολικά πενήντα
έξι (56) Ομάδες, θα πάρουν μέρος στους αγώνες κατάταξης για τον
προβιβασμό στη Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Θα συγκροτήσουν 8 ομίλους των 7 ομάδων έκαστος.
Το πρωτάθλημα αυτό των Πρωταθλητριών Ομάδων των Ε.Π.Σ. θα διεξαχθεί
μετά από κλήρωση σε ένα γύρο, όπου κάθε σωματείο θα αγωνιστεί σε 3
αγώνες εντός, 3 αγώνες εκτός και ένα ρεπό.

Ο καταρτισμός των ομίλων θα γίνει ως εξής:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ, ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ, ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ,
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ, ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Α΄.

2ΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Β΄, ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ, ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ, ΕΠΣ
ΗΜΑΘΙΑΣ, ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ, ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ.

3οςΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ, ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ,
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ, ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ, ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ.

4οςΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ, ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΕΠΣ
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ.

5οςΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ, ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ, ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ, ΕΠΣ
ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ, ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.

6οςΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ, ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ, ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ, ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ, ΕΠΣ
ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ, ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ, ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Β΄.

7οςΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Β, ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α΄, ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΕΠΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ, ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ, ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ.

8οςΟΜΙΛΟΣ:
ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ, ΕΠΣ ΧΙΟΥ, ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ,
ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ, ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Α΄.

Από κάθε όμιλο θα ανέβουν 3 ομάδες.

Φωτογραφία αρχείου

Check Also

Φρέρης: Αναλαμβάνω ότι ευθύνη αναλογεί στην ένωση, τα εξωαγωνιστικά βαρύνουν άλλους (Βίντεο)

Φρέρης: Αναλαμβάνω ότι ευθύνη αναλογεί στην ένωση, τα εξωαγωνιστικά βαρύνουν άλλους (Βίντεο) Μετά και την …