ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ Ο ΠΑΓΟΣ

Ο Πάγος ήταν ο νικητής του τοπικού ντέρμπι στην Άνω Σύρο, επικράτησε

2-1 του Άγιαξ για την 4η αγωνιστική και πλέον βλέπει όλο και πιο κοντά την παραμονή του στην Α κατηγορία.
Ρεπορτάζ σε συνεργασία Syros-Sports.gr με Cyclades24.gr
Η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη καλύτερη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πήρε πολύ πιο εύκολα τη νίκη απ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Πρίντεζης και Ζαφείρας τα γκολ των νικητών. Ο Μεμάι το γκολ του Αίαντα.

Ο Πάγος καλύτερος του Άγιαξ στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Πρίντεζη από το 7ο λεπτό, ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ. Ο Άγιαξ είχε όμως την ευκαιρία της ισοφάρισης με τον Φωτεινιά στο 11΄.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι τυπικά φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-0 με γκολ του Ζαφείρα στο 47΄. Το μόνο που κατάφερε ο Άγιαξ ήταν να σημειώσει το γκολ της τιμής στο 92ο λεπτό με τον Μεμάι.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Ανδριακός νίκησε ξανά τον ΠΑΣ Τήνου με 3-2 στην Τήνο και διατήρησε ελπίδες παραμονής. Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Τήνου υποβιβάστηκε στην Β κατηγορία.

Άγιαξ-Πάγος 1-2
Διαιτητές: Δεληγιάννης, Ζαράνης-Νομικός

ΑΓΙΑΞ (Ρούσσος): Βαμβακούρης, Δημόπουλος, Τσιριγώτης, Αργυρός, Καμπάνης, ΦωτεινιάςΔ, Φωτεινιάς Γ, Καρίμαλης, Μουλίδης, Λούσσας, Μεμάι.

ΠΑΓΟΣ (Ξενικάκης): Αραγιάννης, Ζαφειρας, Ξένος, Σαμιωτάκης, Αναγνωστόπουλος, Ρούσσος Κ, Ρούσσος Γ, Πάπιτσης, Πρίντεζης, Χούρος, Βάλβης.

Β Φάση – 1ος Ομιλος (παραμονή στην Α Κατηγορία)
(4η αγωνιστική)
Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ – ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΣΤΕΝΗΣ ΤΗΝΟΥ Σάββατο 04/04/15 14:00 ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α., ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗΣ Μ., ΣΑΡΓΟΛΟΓΟΣ Φ. 2-3
ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ – Α.Ο. ΠΑΓΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 04/04/15 15:30 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Ν., ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν.