ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΝΙΚΗ Ο ΑΓΙΑΞ, ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ Ή ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΟΣ

Τα μπαραζ του Κυκλαδίτικου Πρωταθλήματος οδεύουν προς το τέλος και μία στροφή πριν την λήξη τους, το σκηνικό ξεκαθαρίζει.

Στην ίο ο Πανθηραϊκός επικράτησε με 1-0 του Παμμηλιακού, με γκολ στο 84ο λεπτό του Μηνδρινού και έβαλε την ομάδα του σε τροχιά Πρωταθλητή. Για να γίνει όμως αυτό, θα πρέπει ο Άγιαξ να μην κερδίσει στο σημερινό ντέρμπυ τον ΑΟΣ και όλα να κριθούν την τελευταία αγωνιστική στον αγώνα ΑΟΣ – Πανθηραϊκός.

Το παραπάνω αποτέλεσμα ευνοεί τον Άγιαξ, καθώς με νίκη του επί του ΑΟ Σύρου κατακτά το 1ο του Πρωτάθλημα στα μόλις 2 χρόνια συμμετοχής της Ανδρικής ομάδας στο πρωτάθλημα Κυκλάδων και έχοντας τον χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας από κάθε άλλη ομάδα, δίνοντας τυπικό χαρακτήρα στην τελευταία αγωνιστική.

Για τον ΑΟ Σύρου η νίκη του Πανθηραϊκού σημαίνει οτι θα χρειαστεί να “ιδρώσει” περισσότερο για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος καθώς θα χρειαστεί 2 θετικά αποτελέσματα στα 2 εναπομείναντα παιχνίδια.

Η αγωνία κορυφώνεται, μείνετε συντονισμένοι στο Syros-Sports.gr για να μάθετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού ντέρμπυ Ajax Σύρου – ΑΟ Σύρου (16:30).

{facebookpopup}

Check Also

Συλλυπητήρια ανακοίνωση ΕΠΣ Κυκλάδων

Συλλυπητήρια ανακοίνωση ΕΠΣ Κυκλάδων Την θλίψη έχει σκορπίσει στη Σαντορίνη το άκουσμα της είδησης για …